Tvarka
Kaip prie mūsų prisijungti
Kviečiame susipažinti:
- Kiekvieną trečiadienio vakarą, paprastai nuo 18:30, skelbiame atviras duris. Laukiami visi: ir nedrąsūs pradedantieji, ir sertifikuoti daktarai, ir nusipelnę menininkai. Nori išmėginti naują užsiėmimą? Trokšti išmokti kažko naujo? Nori rasti bendraminčių projektui? Nori padėti kitiems? Puiki proga apsilankyti – trečiadieniai skiriami visuotiniam susitikimui ir susipažinimui. Kavą ar arbatą pastatysim.
- Kiekvieno mėnesio pirmą šeštadienį 18:00 organizuojame Hack'n'Tell. Renginys skirtas pristatyti savo bandymus kažką sukurti, apie tų bandymų sėkmes ir nesėkmes. Ypač mėgstame išgirsti apie nesėkmes (išmoktas pamokas proceso metu) ir technines detales. Pristatymui skirta 15 min. Tinka įvairiausios temos, nuo pyragų kepimo hack'ų iki kosminių laivų statybos. Po pristatymų aprodome dirbtuves.
Mes esame štai čia: kontaktai
Lankytojui galioja viskas, kas ir svečiui. Papildomai:
- Kelis kartus apsilankęs būsi pakviestas prisijungti prie mūsų virtualios bendruomenės Slack sistemoje: makerspacelt.slack.com
- Jeigu norėsi pasigaminti kokį ilgiau trunkantį projektą, per Slack sistemą galėsi sužinoti, kada dirbtuvės bus atrakintos ir galėsi prisiderinti prie mūsų. Dirbtuvės paprastai būna atrakintos 3-5 kartus per savaitę, dažniausiai vakarais.
- Kelis kartus apsilankęs esant poreikiui gausi RFID¹ pakabuką, su kuriuo galėsi atrakinti vidines duris.
Lankytojo pareigos:
- Sugedus įrankiui iš karto praneši #general kanale ir prisidedi prie įrankio remonto.
- Jei matai, kad kažkas elgiasi nesaugiai savo, įrankių ar kitų atžvilgiu – sustabdyk ir paaiškink, ką negerai daro.
- Jeigu matai, kad kažkas nesusitvarko darbo vietos – primink, kad reikia susitvarkyti.
- Seki pranešimus Slack virtualioje bendruomenėje, #general kanale.
Nariui galioja viskas, kas ir lankytojui. Papildomai nariai turi galimybę savarankiškai patekti į dirbtuves (gauna raktus), jeigu:
- Už tave laiduoja bent 3 nariai, kurie turi raktus ir ne kartą matė kaip dirbi ir kaip tvarkaisi. Laidavę nariai atsakingi už naujo nario veiksmus ir pasekmių šalinimą: dirbtuvių sutvarkymą, sugadintų įrankių remontą.
- Bent 3 nariai mano, kad tu prisidedi prie dirbtuvių gyvavimo (apie prisidėjimo galimybes skaityti žemiau). Pageidautina, kad tavo indėlis būtų proporcingas naudojimuisi. Bet jeigu visai neprisidedi, tuomet savarankiškai patekti į dirbtuves tau nereikia.
Nario pareigos (ką daryti, norint išlaikyti raktą):
- Pagrindinių durų RFID¹ sistema turi užfiksuoti bent 3 apsilankymus (dienas) per metus.
- Nei vieno iš savo raktų neskolini ir nekopijuoji.
- Būnant dirbtuvėse matai kitus žmones ir jų naudojamus įrankius. Kartu su kitais nariais užtikrini dirbtuvių saugumą ir tęstinumą. Jeigu neišeina su kažkuo susikalbėti – pranešk #gatekeepers kanale.
- Po 19:00 ir savaitgaliais užtikrini, kad lauko durys būtų užrakintos. Šiomis durimis naudojamės ne tik mes, bet ir visas KTU pastatas, todėl į jų rakinimą žiūrime atsakingai. Naudotis galime tik pagrindinių patalpų ir „staklidžių“ koridoriais.
- Prieš išeidamas įsitikini, kad likę žmonės turi raktą. Jeigu išeini paskutinis ir matai nesutvarkytas darbo vietas - užfiksuoji ir sutvarkai.
Kaip prisidėti prie dirbtuvių gyvavimo
Dirbtuvėse visada yra darbų, todėl bet kokia pagalba labai laukiama. O norintys savarankiškai patekti į dirbtuves turi prisidėti proporcingai naudojimuisi. Štai keletas dalykų, kaip galima prisidėti:
-
Aktyviai dalyvauk atvirų durų trečiadieniais: naujokams pravesk ekskursiją, kitus narius ar naujokus pamokyk dirbti su įrankiais ir pakonsultuok, galų gale pakviesk perspektyvių naujokų.
-
Dirbtuvėse visada yra darbų, naudingų bendruomenei. Jei nori ar turi galimybę prisidėti – drąsiai klausk ir siūlyk. Taip pat „Elektronikos“ erdvėje prie durų yra naudingų darbų dėžutė. Išsitrauki lapelį, atlieki darbą, užrašai vardą ir įdedi lapelį į atliktų darbų dėžutę.
-
Siūlyk bendrus projektus ir prie jų prisidėk. Tai suburia ir garsina bendruomenę. Kartais einami bendri projektai užrašomi virtuvėje ant lentos arba ant elektronikos durų.
-
Įrankiai ir staklės reikalauja nuolatinės priežiūros. Jeigu turi idėjų kaip papildyti įrankių asortimentą, patobulinti ar pataisyti esamus įrankius - visada prašom!
-
Dalyvauk talkose, kurios skelbiamos #general kanale.
-
Paremk pavedimu.
Padaręs gerą darbą nesikuklink ir įkelk nuotrauką į #general kanalą. Mes tikimės, kad tai skatins bendruomeniškumą, nes kiti matys, kaip dirbtuvės keičiasi, kas prie to prisideda ir galbūt ras įkvėpimo kažkuo prisidėti patys.
Medžiagų, esančių dirbtuvėse, naudojimas
Dirbtuvėse yra įvairių bendro naudojimo žaliavų:
- metalo strypų, vamzdžių, skardų,
- medžio plokščių, lentų, faneros, akrilo,
- lydmetalio, fliuso, elektronikos komponentų,
- chemijos, reikalingos plokščių ėsdinimui,
- PLA, ABS plastiko 3D spausdintuvui
Visos šios medžiagos sukauptos tam, kad būtų patogiau dirbti ir jomis galima laisvai naudotis. Dalį medžiagų perkame bendrai, naudodami lėšas iš aukų stiklainio, dalį atneša nariai, dirbdami prie savo projektų. Jeigu sunaudojai kažkiek medžiagos, nebūtina lygiai tiek ir nupirkti, bet prašome sunaudotas medžiagas kuo nors kompensuoti: nupirkti tos medžiagos, kurios akivaizdžiai trūksta, nupirkti dažnai suvartojamų reikmenų (pvz. grąžtų ar varžtų), papildyti aukų stiklainį, pasisiūlyti padėti, kai kitą kartą bus bendrai perkamos medžiagos.
Projektų saugojimas
Pagrindinėje salėje yra projektų saugojimo erdvė. Joje galima pasidėti einamą projektą ar darbui reikalingą atributiką, su sąlyga, kad viskas bus aktyviai naudojama. Pageidautina projekto laikymo forma yra standartinė dėžė, bet antrame aukšte yra erdvės ir didesniems projektams. Visi projektai, kuriuos ten pasidedi, turi būti pažymėti (projektų erdvėje ieškok specialių lipdukų arba tiesiog užrašyk savo vardą, pavardę ir datą). Kadangi erdvė yra ribota, negalime laikyti neaktyvių projektų. Todėl galioja tokia tvarka:
- Projektų erdvę peržiūrime maždaug kas mėnesį - revizija!
- Jei randame projektą be lipduko arba su data senesne negu 2 mėnesiai, tuomet pažymime raudonu X.
- Jeigu per 1 mėn. savininkas nepanaikina pažymėjimo užklijuodamas lipduką su nauja data, fotografuojame ir ieškome savininko Slack.
- Jeigu dar per 1 mėn. savininkas neatsiliepė ir nepanaikino pažymėjimo, projektai su raudonu X utilizuojami (paimami bendram naudojimui arba išmetami).
Jeigu matai nepažymėtą projektą ir žinai kieno jis – gelbėk draugą ir pažymėk!