Projektų sąrašas

Garso keramika

Garso bangos perduodamos į keramiką, kuria jos sklinda visomis kryptimis ir atsispindi nuo kraštų kaip šviesa nuo veidrodžio. Dėl šių atspindžių ir bangų dažnio sąveikos atsiranda mažai virpančios vietos į kurias ir sušokinėja glazūra. Taip gaunamas netradicinis interaktyvus dekoras, kuris vėliau gali būti išdegamas ant keraminių paviršių.

Levitacija

Šis prietaisas geba ore išlaikyti nedidelius mažo tankio objektus. Garso bangos (40KHz rezonansinis dažnis) sklinda į viršų, ten atsimuša nuo disko ir grįžta atgal. Dėl specifiškai parinkto atstumo tarp garsiakalbio ir disko susidaro stovinti banga, kuri pasireiškia pastovaus ir kintamo slėgio kišenėmis (pagal rezonansinį dažnį kas 8mm). Tai leidžia į kiekvieną iš šių nematomų stalčiukų padėti po polistirolo grūdelį. Prietaisas buvo demonstruotas festivalyje CENTRAS ir sulaukė gana didelio susidomėjimo.

„Porno“ inkilas

Aistringas reagavimas į prisilietimą, susijaudinimą matuojanti skalė, ryški rožinė spalva - tai yra dalys interaktyvaus žaidimo suaugusiems, kuris provokuoja netikėtas ir smagias žiūrovų reakcijas parodų erdvėje. Šiuo kūriniu autorius suteikia galimybę žiurovams patiems interpretuoti ir kurti reikšmes bei ieškoti sąsajų su realybe, varijuodamas lengvo prieinamumo, bandymo suprasti kitą lytį, meno kaip žaidimo bei absurdo temomis.

Kūrinys puikiai sutiktas Lietuvos multimedia meno festivaliuose Centras ir Insanitus.

NTAduino

NTAduino – tai elektronikos rinkinys su programuojamu mikrovaldikliu, skirtas žmonėms, pradedantiems pažintį su elektronika. Komponentai parinkti tokie, kuriuos būtų lengva sulituoti net ir pradedančiajam. Įprojektavom šviesai jautrią varžą, infraraudonujų spindulių jutiklį, keletą mygtukų, mažą garsiakalbį, įvairių vienspalvių ir RGB šviesos diodų. Viską sulitavus, NTAduino galima prijungti prie kompiuterio USB jungtimi be jokios papildomos įrangos: ir susipažinti su mikrovaldiklio programavimu, ir išmokyti savo NTAduino naujų triukų.

Litavimo workshop’ai

Surengėm dvejas keturių valandų trukmės dirbtuves elektronikos naujokams. Per šias dirbtuves dalinom NTAduino rinkinius. Supažindinom dalyvius su komponentais bei jų paskirtimi, papasakojom schemų skaitymo pagrindus, žinoma, už kurio galo laikyti lituoklį – irgi pasakėm. Antroje dalyje, kai visi jau buvo baigę lituoti, supažindinom su mikrovaldiklių programavimo pagrindais. Pradėjom nuo šviesos diodo mirksėjimo programos ir keliavom per bėgančią eilutę, pypsėjimus, įvairių atspalvių išgavimą RGB šviesos diodu, bei reagavimą į aplinkos apšvietimą. Dirbtuvių pabaigoje net išgirdom naują muzikos instrumentą, keičiantį garso dažnį nuo apšvietimo (šešėlio).

Elektrinis kartingas

Jau seniai pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje, siautėja šonaslydžio (drift) virusas. Šis virusas neaplenkė ir Makerspace dalyvių, tik kiek kitokiu pavidalu, nei įprasta. Tačiau žiema ir finansinės galimybės padiktavo sąlygas, jog norėtųsi kažko kas leistų patirti šonaslydžio privalumus uždarose patalpose. Todėl kilo įdėja sukonstruoti elektrinį šonaslydžio kartingą – „Fun cart“. Kartingas vairuojamas pasukant varantįjį ratą, kurį norima kryptimi suka elektrinis variklis. Kaip energijos šaltinis naudojas automobilinis akumuliatorius.

Šoninis slydimas pradedamas ir valdomas „rankinio stabdžio“ - šonaslydžio svirties pagalba, kuri šiame kartinge ne stabdo, o pakeičia galinių ratukų padėtį taip, jog kartingo galinė dalis gali pradėti judėti įnercijos kryptimi, tokiu budu realiai imituojant šonaslydžio efektą.

Toliau judėjimo trajektorija koreguojama vairo, akseleratoriaus pedalo, bei šonaslydžio svirties pagalba.

3D spausdintuvas

Vis dar besitęsiantis projektas: bandymas bendromis jėgomis sukonstruoti 3D spausdintuvą, labai praversiantį gaminant dalis naujiems projektams.

Interaktyvus vakarėlio komendantas

Sistema, kuri leistų vakarėlius pakelti į naują lygį.

  1. Interaktyvus bokalas iš karto reaguoja į kitus bokalus, su kuriais susidaužė. Tų bokalų savininkus galima pakviesti į fb draugus, matyti kokių bendrų draugų turite. Tai paskatintų lengviau pradėti pokalbį, įsitraukti į vakarėlį.

  2. Virtualus komendantas, kuris pravestų žaidimus ir skatintų pasyvesnius dalyvius kuo labiau įsitraukti.

  3. Aplikacija telefone. Pažintys, Pasiekimai, Užduotys… Muzikos sistema, kuria kiekvienas dalyvis galėtų įkelti kūrinius į bendrą sąrašą naudodamas savo bokalą ir telefoną.

Šilkografija

Tyrinėjom šilkografijos technologiją, gaminomės foto-emulsiją, konstravom rėmą, tempėm ant jo tikrą šilką, švitinom piešinį, užnešinėjom dažus ant audinio ir galiausiai juos fiksavom karštu oru. Štai toks tas ilgas, tačiau įdomus, šilkografijos procesas.

Kondicionierius

Karštom vasaros dienom sunku rasti vietą, kurioje galėtum atsigaivinti, o oro kondicionieriai – labai brangūs. Taigi, nusprendėm pasigaminti savo oro kondicionierių iš to, ką radome aplink arba pavyko labai pigiai nusipirkti. Aparatas susideda iš keturių nepriklausomų šaldymo sistemų, kurios bendrai aušina skystį, kuris cirkuliuoja per radiatorius, ir tokiu būdu atvėsina orą kambaryje.

Velykinių/Kalėdinių dekoracijų workshop'ai

Pažinčiai su CNC frezavimo staklėm ir jų valdymu puikiai tinka šventinių dekoracijų gamyba. Susipažįstama tiek su pačių staklių veikimu ir valdymu, tiek ir su projektavimo procesu: brėžinio parengimu, gylių ir greičių parinkimu priklausomai nuo pjaunamos medžiagos. O rezultate gaunasi unikali dovanėlė švenčių proga, į kurią įdėta tikrai ne mažiau darbo ir minties, nei darant rankomis.

Papuošalų dėžutė

Auskarų dėžutė - unikali dovana artimam žmogui. Pagaminta naudojant labai įvairias medžio apdirbimo technologijas: tiek elekrtinę frezą, tiek CNC stakles, tiek rankinį pjūklą. Viskas gerai apgalvota, kad būtų ne tik gražu, bet ir praktiška.

Garso kolonėlė

Nestandartinė garso kolonėlė su profesionaliais garsiakalbiais. Keliami tikslai: maksimali kokybė, didelis jautrumas ir galia, kiek įmanoma maženis dėžės tūris ir protinga kaina. Korpuso forma ir filtras buvo derinami kompiuteriu. Korpusas buvo gamintas iš beržinių lentų, tyčia ignoruojant akustikos mėgėjų mitus, kurie nurodo kaip kolonėlė turėtų būti (ir kaip negali būti) gaminama. Mediena buvo sendinama taip pat ne standartiniu būdu. Rezultate - tikslai buvo pasiekti.

RFID skaitytuvas

Pačių suprojektuotas ir sukonstruotas 125KHz RFID kortelių skaitytuvas. Šį skaitytuvą ypač paprasta integruoti į kitus projektus reikalaujančius RFID atpažinimo.

Šildomų pelių workshop'as

Atšalus orams sėdint prie kompiuterio susisukus i antklodę net nesinori iškišti rankos, kad paimtum šaltą pelę. Taigi sugalvojom kaip padaryti, jog pelė būtų šilta ir šildytų rankas. Todėl nusprendėme pasidalinti šia idėja su visais ir surengėme dirbtuves „Žieminė pelė“, kuriame žmonės galėjo ateiti ir, su mūsų pagalba, įsirengti savo pelėse šildymą.

Variklio greičio reguliatorius

Šis H tilto topologijos elektroninis nuolatinės srovės variklio greičio/krypties reguliatorius su srovės jutikliu buvo suprojektuotas valdyti 14.4V 20A akumuliatorinių gręžtuvų variklius, kurie bus panaudoti gaminant ratuotą robotą.

Šešiakojis robotas „Skruzdė“

Šis robotas yra pirmasis mano projektas su arduino valdymo plokšte. Norėjau sukurti robotą, kuris galėtų vaikščioti nelygiais paviršiais. Robotas vis dar kūrybiniame procese, tačiau jau gali vaikščioti ir turi jau užbaigtą programą, kuri leis jam vaikščioti nelygiais paviršiais. Lieka tik užbaigti fizinę dalį (jo kūną).

Robotas veikia gaudamas trumpus signalus iš valdymo plokštės, kurioje vyksta visi loginiai veiksmai, skirti valdyti robotą. Šiuo metu jis yra išardytas, nes keičiama jo konstrukcija sklandesniam vaikščiojimui. Tikiuosi jį pilnai užbaigti šių metų vasarą ir pagaliau pavedžioti pro kiemą.